Koło Naukowe Matematyków UŚ ENG KNM
O NAS DLA LICEALISTOW FORUM

Spotkania z młodzieżą szkół średnich

widowniaWykłady matematyczne dla uczniów szkół średnich (i nie tylko) organizowane są przez Koło Naukowe Matematyków Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach od około dwudziestu lat. Członkowie Koła Naukowego starają się w elementarny sposób przybliżyć interesujące zagadnienia matematyczne, z różnych powodów niemieszczące się w coraz bardziej okrajanym programie szkolnym. Podczas spotkań słuchacze mają okazję przekonać się, że matematyka nie polega na liczeniu i znajduje zastosowania w każdej dziedzinie życia. Przykładowe tematy ostatnich spotkań to metryki (czyli dlaczego kula może być kwadratem), kongruencje (czyli kiedy 4+4=3), czy zastosowania matematyki (a zatem szyfrowanie, także przy przelewach bankowych, modelowanie matematyczne w biologii czy kompresja obrazów). Mile widzianymi gośćmi są także studenci i nauczyciele.

wykładowcaSpotkania referatowe, podczas których członkowie KNM prowadzą wykłady dla uczniów szkół średnich, odbywają się w piątki, o godzinie 16.10, średnio co dwa tygodnie. Są one adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wyróżniających się gimnazjalistów, a ich tematyka jest bardzo różnorodna.

Spotkania referatowe odbywają się w czasie trwania roku akademickiego, w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Śląskiego, przy ulicy Bankowej 14 w Katowicach, w sali 213 (Auli Kopernika). Wszystkie zajęcia są oczywiście bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

UWAGA Istnieje możliwość otrzymywania aktualnych informacji na temat referatów wprost na skrzynkę e-mail - wystarczy tylko wpisać się na naszą listę pocztową.
ostatnia aktualizacja: 21.12.2014

Kontakt:

Koło Naukowe Matematyków Uniwersytetu Śląskiego
40-007 Katowice, ul. Bankowa 14 (pokój 524)
tel. (032) 359-20-96, e-mail: knm@knm.katowice.pl